Sala Edukacyjna OGNIK

Powiększ obraz

23 lutego 2016 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła działalność edukacyjną w ramach programu “Bezpieczna +”. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej przygotowali salę edukacyjną “OGNIK”, do której serdecznie zapraszamy.

Elektryczny piecyk, niesprawne gniazdko elektryczne – wystarczy chwila nieuwagi, by znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Z ogniem i czadem nie ma żartów. Przed zagrożeniem chroni nas roztropność oraz wiedza, która powinna być zdobyta jak najwcześniej. W sali edukacyjnej OGNIK uczniowie klas I–III szkół podstawowych, w teorii i praktyce, poznają zasady bezpieczeństwa pożarowego. Dzieci mogą przećwiczyć ewakuację z zadymionego pomieszczenia, zapoznać się ze znakami ewakuacyjnymi oraz nauczyć zasad bezpiecznego zachowania w domu.

Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie komendy i jej garażu. Dzieci z bliska zobaczą wozy bojowe oraz ich wyposażenie służące nie tylko do gaszenia pożarów, ale także do niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

 ZAPRASZAMY!!! 🙂

Regulamin sali edukacyjnej OGNIK

Karta zgłoszenia

Kontakt do wydziału operacyjno – szkoleniowego

tel. 338741800 wew. 38,

mail: kppspsucha@straz.krakow.pl