Pożar w miejscowości Białka

Powiększ obraz

W dniu 21 kwietnia 2020 roku około godziny 16:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Suchej Beskidzkiej wpłynęła informacja o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Białka. Podczas zgłoszenia mieszkańcy poinformowali dyżurnego PSP o tym, że przebywają w kwarantannie. Dzięki tej informacji strażacy odpowiednio wcześniej się zabezpieczyli, czyli ubrali aparaty ochrony dróg oddechowych lub założyli maseczki i zachowali odpowiedni odstęp. Mieszkańcy zastosowali się do akcji NIE KŁAM RATOWNIKA. Za tą informację bardzo dziękujemy mieszkańcom budynku, dzięki temu dalej możemy ratować.

Po dojeździe na miejsce pożaru strażacy zastali pożar poddasza budynku mieszkalnego, mieszkańcy opuścili budynek i czekali w ogrodzie. Nikt nie został poszkodowany. Spaleniu uległo ok. 10 m2 dachu. Budynek udało się uratować, a straty są niewielkie. Ilość ratowników biorących bezpośredni udział w działaniu ratowniczym ograniczano do minimum.

Niestety podczas dojazdu do zdarzenia doszło do kolizji samochodu GBA z OSP Maków Podhalański z samochodem osobowym. Zdarzenie bez osób poszkodowanych.

Po działaniach sprzęt ochronny i gaśniczy oraz pojazdy zostały poddane dezynfekcji.