Ustalenia organizacyjne XIV Turnieju MDP Jordanów 2020

Powiększ obraz

W dniu 22 marca 2020 roku, zostanie przeprowadzony XIV Turniej Halowy MDP “Jordanów 2020” oraz I Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, który odbędą się Hali Sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie.

Poniżej zamieszczamy uwagi organizacyjne dot. XIV Turnieju Halowego MDP „Jordanów 2020”  oraz I Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

1. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z Regulaminem Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych wydanie 2018 zatwierdzony przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego.

2. Niniejszy turniej jest kwalifikacją do zawodów wojewódzkich, które planowane są do przeprowadzenia w dniu 4 kwietnia 2020 r. w Wieliczce.

3. Opiekunowie odpowiadają za bezpieczeństwo podwładnych w obiekcie hali, porządek
w przydzielonych pomieszczeniach do odpoczynku oraz zmiany ubrań oraz zwrot przyznanych numerów startowych.

4. Kategorie wiekowe zawodników:

a/ chłopcy – urodzeni w latach 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010,

b/ dziewczęta – urodzona w latach 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010,

c/ młodsza – chłopcy i dziewczęta urodzeni w latach 2008, 2009, 2010,

d/ aby drużyna dziewcząt była sklasyfikowana w tej grupie musi się składać z min. 4 zawodniczek,

e/ drużyny mieszane (min. jeden chłopiec w drużynie) klasyfikowane są jako drużyny chłopców,

f/ zawodniczka startująca w drużynie chłopców będzie w klasyfikowana indywidualnie
w grupie dziewcząt,

g/ do zawodów wojewódzkich zgodnie z regulaminem klasyfikują się zwycięzcy grup chłopców oraz dziewcząt. Organizator zawodów wojewódzkich nie planuje udziału drużyn młodszych.

5. Losowanie numerów startowych odbędzie się w siedzibie KP PSP w Suchej Beskidzkiej
w dniu 18 marca br. które przeprowadzą sędzia główny oraz koordynator turnieju. Wykaz numerów startowych będzie na stronie KP PSP Sucha Beskidzka.

6. Zgłoszenia drużyn do 6 marca br., natomiast zgłoszenia imienne wg załączonego druku do dnia 16 marca br. (niedziela) na e-maila: agwiazdonik@wp.pl. Ewentualne zmiany w dniu zawodów do godz. 10.00.

7. Drużyny mogą (wskazane) posiadać własne tabliczki z nazwą OSP.

8. Zawodnicy startują na sprzęcie przygotowanym przez organizatora. Obowiązkiem zawodnika jest posiadać ubranie zgodnie z regulaminem (dres lub kombinezon MDP
z długimi rękawami oraz długimi nogawkami), obuwie halowe, hełm strażacki lub MDP, pas MDP lub parciany wojskowy.

9. Przypominamy o zmianie w regulaminie turnieju w odniesieniu do poprzednich lat: dla wszystkich grup jest jeden rodzaj gaśnicy 6 kg, na drugim odcinku do rozłączenia
i łączenia są 3 odcinki W52 dla wszystkich grup, ostatni odcinku po lewej stronie rozdzielacza ułożone są dwa odcinki węża W-52, łącznikami w kierunku biegu. Kolejność łączenia dowolna oraz do lewej nasady rozdzielacza. W przypadku strącenia poprzeczki zawodnik sam ustawia ją na stojakach przed powtórzeniem zadania. W każdym momencie startu zawodnik może poprawić zadanie za wyjątkiem podłączenia prądownicy do węża po przekroczeniu linii mety. Uwaga: Organizator przygotuje dla wszystkich grup taki sam sprzęt do odłożenia na stanowisko.

10. Zawodnik przed startem zgłasza się do Sekretariatu A do weryfikacji z dokumentem tożsamości (legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport), następnie zwija odcinek węża W-52 (w grupie gimnazjum sam, w grupie szkoła podstawowa może pomagać opiekun), przygotowuje sprzęt do startu. Po ukończonym starcie pozostawia sprzęt i zgłasza się do sędziego kierownika toru w celu uzyskania oceny wykonania zadania.

11. Z uwagi na ilość zgłoszonych drużyn do turnieju, zawodnik wykonywał będzie jeden bieg, który zaliczany będzie do klasyfikacji drużynowej. W drugim biegu wstąpi 20% najlepszych zawodników z każdej grupy i wynik z tego biegu (jeżeli będzie lepszy niż z biegu pierwszego) zaliczony będzie tylko do klasyfikacji indywidualnej. Dokłada ilość zawodników dopuszczonych do drugiego biegu będzie ogłoszona w trakcie otwarcia turnieju.

12. Od godziny 1200 będzie wydawany posiłek ciepły.

13. Wpłata w wysokości 50 zł. od drużyny za udział – przy odbiorze bloczków żywnościowych.

Informacji w wszelkich sprawach organizacyjnych udziela Andrzej Gwiazdonik tel. 698-621-446 lub e-mail agwiazdonik@wp.pl.