Tragiczny wypadek na DK 28

Powiększ obraz

O godzinie 19:20 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Suche Beskidzkiej wpłynęła informacja z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego: „SAMOCHÓD OSOBOWY ZDERZYŁ SIĘ Z TIREM I SIĘ PALI, PRAWDOPODOBNIE SĄ OSOBY ZAKLESZCZONE”. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej. Była to cała obsada osobowa Jednostki Ratowniczo – gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, która wyjechała dwoma zastępami (samochód ogólnoratowniczy oraz techniczny) oraz na miejsce zadysponowano jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim.

Po dojeździe na miejsce strażacy PSP zastali zderzenie samochodu osobowego z TIR-em, z samochodu osobowego w okolicy silnika wydobywał się dym. W samochodzie osobowym znajdowała się osoba, do której dostęp był znacznie utrudniony ze względu na zniszczenia pojazdu. Podano środek gaśniczy z gaśnicy GP6, później prąd piany ciężkiej. Strażacy równocześnie z gaszeniem pojazdu przystąpili do wykonania dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej. Po dokonaniu dostępu osobę poszkodowana przekazano zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pomimo podjętego wysiłku służb ratowniczych osoby poszkodowanej z samochodu osobowego nie udało się uratować.

Samochód TIR przewoził puste pojemniki, brak zagrożeń ze strony ładunku. Kierowca samochodu TIR nie odniósł obrażeń.

Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policje i Prokuraturę strażacy przywrócili możliwość użytkowania drogi.

W działaniach udział brały 4 zastępy 15 strażaków. Na miejsce przybył czwartym zastępem Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej.

Na czas działań droga DK 28 była nieprzejezdna.

Przyczyny wyjaśnia Policja i Prokuratura.