XVI Rajd Górski MDP

Powiększ obraz

W dniu 14 września br. odbyła się XVI edycja Rajdu Górskiego członków i sympatyków MDP. Organizatorami rajdu jak co roku była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej. W tym roku trasa rajdu biegła z Toporzyska do Wysokiej.

Celem rajdu było jak zawsze integracja, wypoczynek i szkolenie dla członków MDP, ale przede wszystkim uczestnicy tegorocznego rajdu w sposób szczególny chcieli uczcić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W rajdzie wzięło udział ok. 120 osób, którzy zakończyli wędrówkę w miejscowości Wysoka pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy jako jedni z pierwszych stawili w 1939 roku opór niemieckiemu najazdowi. W tym miejscu wójt gminy Jordanów Pan Artur Kudzia wspólnie z Komendantem Powiatowym PSP, prezesem ZOP ZOSP RP oraz uczestnikami złożyli wiązankę kwiatów w hołdzie obrońcom Jordanowa i Wysokiej. Po tej małej uroczystości historię tamtych walk przybliżył obecnym Pan Stanisław Drobny.

Komenda Powiatowa oraz Zarząd ZOSP RP składa serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Arturowi Kudzi oraz pracownikom Urzędu Gminy Jordanów, za pomoc w organizacji tegorocznego rajdu MDP. Szczególne podziękowania kierujemy również do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiej za pomoc w przygotowaniu

poczęstunku dla młodzieży.