Pożar wiaty warsztatowej na terenie budowy tunelu drogi nr 7

Powiększ obraz

O godzienie 21:35 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęla informacja o pożarze wiaty magazynowej na terenie budowy tunelu w ciągu drogi nr 7.

Po dojedzie pierwszego zastępu strażacy OSP Naprawa zastali pożar, który objął całość hali magazynowej. W środku hali słychać było wybuchy. Strażacy OSP przystąpili do gaszenia pożaru. W pierwszej kolejności podano dwa prądy wody na część wiaty w której znajdują się trzy samochody dostawcze oraz magazyn butli z gazami technicznymi.
Po dojeździe JRG Sucha Beskidzka podano dodatkowo jeden prąd piany ciężkiej do środka hali magazynowej. Zbudowano osobną linię gaśniczą zakończoną przenośnym działkiem wodno pianowym, z którego podano prąd gaśniczy w miejsce w którym znajdowały się butle z acetylenem. Ze względu na niewystarczające zaopatrzenie wodne zadysponowano cysternę z JRG Rabka. Strażacy sprawdzili sąsiednie domy najbliżej sąsiadujące z magazynem, w celu sprawdzenia czy nikomu nic się nie stało. Policja zatrzymała ruch w obu kierunkach na drodze przebiegającej obok magazynu. Podczas gaszenia zlokalizowano w pożarze butle: 2x acetylen, 2x tlen, 4x gaz techniczny, 2 x propan butan. W trakcie działań, wypadkowi uległ jeden z ratowników OSP (przewrócił się na śliskiej nawierzchni), została mu udzielona pomoc i został zabrany do szpitala. Z przylegającej do hali wiaty wypchnięto na zewnątrz 3 samochody dostawcze.
Podczas gaszenia butle były przez cały czas schładzane i monitorowane za pomocą kamery termowizyjnej. Po schłodzeniu butli zostały one przeniesione do przygotowanego zbiornika brezentowego. Teren pożaru odgrodzono taśmą ostrzegawczą i przekazano Policji.