Wypadek na drodze nr 7 „zakopianka” w miejscowości Naprawa.

Powiększ obraz

7 grudnia 2018r. w miejscowości Naprawa doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z autobusem. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby (trzy podróżujące samochodem osobowy oraz jedna pasażerka autokaru). Po przejeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwie osoby uwięzione z przodu samochodu osobowego w tym jedna nieprzytomna. Trzecia osoba poza samochodem bez funkcji życiowych jest resuscytowana przez dwie kobiety, które podróżowały autokarem. Równo z pierwszą jednostką straży na miejsce przybyły dwie karetki pogotowia.

Strażacy wykonali dostęp do uwięzionych osób w samochodzie osobowym, za pomocą narzędzi hydraulicznych, i po ewakuacji przekazano poszkodowanych pogotowiu. Pomimo podjętej szybkiej akcji reanimacyjnej przed przybyciem służb ratowniczych przez osoby podróżujące autobusem poszkodowanego z samochodu osobowego nie udało się uratować.

Teren działań oświetlono z dwóch masztów oświetleniowych, dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. Na miejsce przyjechał zastępczy autokar dla podróżujących. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku prowadzi prokuratura. Droga S7 w miejscowości Naprawa była zablokowana przez kilka godzin. Na czas zamknięcia drogi Policja wyznaczyła objazdy.

W działaniach udział brało 11 zastępów 44 strażaków z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych z Suchej Beskidzkiej, Myślenic oraz Rabki Zdroju, a także OSP w KSRG.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Łukasz Białończyk