XV Rajd Górski MDP

Powiększ obraz

   W dniu 8 września 2018r. na terenie gminy Stryszawa odbył się XV Rajd Górski członków i sympatyków MDP z terenu powiatu suskiego. Uczestnicy rajdu tym razem wędrowali szlakiem na Groń Jana Pawła II.

      Przy zmiennej pogodzie prawie 150-ciu uczestników rajdu miało więc okazję na poznanie nie tylko pięknych zakątków powiatu suskiego ale również historii i faktów związanych z Janem Pawłem II. Na szczycie odprawiona została Msza Św. za Ojczyznę w ramach jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Okolicznościowe kazanie wygłosił kapelan Stryszawskich Strażaków dh ks. Aleksander Salamon. Organizatorzy rajdu czyli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Zarząd Gminny ZOSP RP w Stryszawie zadbali o upominki oraz wyżywienie dla wszystkich uczestników rajdu. Wyżywienie zorganizowało schronisko PTTK Leskowiec przy pomocy OSP w Krzeszowie.

      Organizatorzy rajdu dziękują wszystkim opiekunom oraz przewodnikowi górskiemu Panu Grzegorzowi Matonóg, który od 15 – lat wędruje wraz z małymi strażakami po terenie powiatu.