VI Zawody powiatowe MDP 2018

Powiększ obraz

24 czerwca 2018r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przy udziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej oraz Urzędu Miasta Sucha Beskidzka zorganizowała po raz już szósty Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Pomimo nie sprzyjającej pogody w zawodach udział wzięły 22 drużyny MDP (sklasyfikowane w kategoriach: 7 drużyn MDP dziewcząt, 15 drużyn MDP chłopców). Zawody zostały przeprowadzone w oparciu o Regulamin Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z 2010 r. na stadionie w Suchej Beskidzkiej.

W wyniku zaciętej rywalizacji, pod czujnym okiem Powiatowego Kolegium Sędziów, któremu przewodniczył  asp. sztab. w st. spocz. Andrzeja Gwiazdonika, kolejność czołowych miejsc przedstawiła się następująco:

grupa MDP dziewczęta
I. MDP Żarnówka z wynikiem 1017,20 pkt.
II. MDP Jordanów z wynikiem 1015,15 pkt.
III. MDP Bieńkówka  z wynikiem 1011,46 pkt.

 grupa MDP chłopcy
I. MDP Zembrzyce z wynikiem 1032,39 pkt.
II. MDP Łętownia A z wynikiem 1023,63  pkt.
II. MDP Żarnówka z wynikiem 1013,43  pkt.

Zmagania zawodników obserwowali:

– Komendant Powiatowy PSP – mł .bryg. Krzysztof Okrzesik,

– Starosta Suski- Józef Bałos,

– Prezes ZOP Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – st. bryg. w st. spocz. Piotr Harańczyk,

– Wice Prezes ZOP ZOSP RP – Stanisław Marek

Strażacy KP PSP Sucha Beskidzka składają gratulacje zwycięskim drużynom i już teraz zapraszają na VII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze, które odbędą się w przyszłym roku.

Tabela wyników MDP 2018

Protokół Sędziego Głównego MDP 2018