Tragiczny wypadek w Kojszówce

Powiększ obraz

11 czerwca 2018r. stanowisko kierowania komendanta powiatowego PSP odebrało zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z busem dostawczym w Kojszówce na DK 28 (skrzyżowanie z Wieprzcem). Z informacji uzyskanych od WCPR wynikało, że jedna osoba jest zakleszczona.

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali dwie osoby poszkodowane, jedna to kierowca samochodu dostawczego, druga – kierowca busa całkowicie zablokowany w samochodzie.  Przystąpiono do udzielania KPP kierowcy samochodu ciężarowego, jednocześnie działania ratownicze polegały na wykonaniu dostępu do kierowcy samochodu dostawczego za pomocą narzędzi hydraulicznych. Po uwolnieniu kierowcy z busa ewakuowano go na noszach typu deska i przekazano pogotowiu. W trakcie wykonywania dostępu do poszkodowanego,  strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalacje elektryczną w obu pojazdach. Miejsce prowadzonych działań zabezpieczano parawanami, linią gaśniczą. W trakcie prowadzonych działań policja zorganizowała objazdy lokalnymi drogami powiatowymi. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez Policję strażacy dokonali sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych z obu pojazdów. Ruch w obu kierunkach przywrócono po 5 godzinach. Niestety poszkodowanego kierowcy z busa nie udało się uratować.

W działaniach udział brało 8 zastępów 33 strażaków.

Strażacy powiatu suskiego apelują o umożliwienie przejazdu samochodom pożarniczym tzw. korytarzem życia. Jadąc do zakleszczonej osoby musieliśmy hamować i czekać, aż kierowcy umożliwią nam przejazd, zjeżdżając do prawej krawędzi jezdni.