Wybuch gazu Osielec

Powiększ obraz

08.05.2018r. o godz. 17:34, SKKP w Suchej Beskidzkiej otrzymało informację o pożarze budynku mieszkalnego w wyniki wybuchu gazu propan- butan w miejscowości Osielec.

W wyniku zdarzenia jeden z mieszkańców został poszkodowany. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia  osoba została przekazana  zespołowi ratownictwa medycznego.

Dalsze działania podmiotów ratowniczo- gaśniczych polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu zewnętrznym na palący się częściowo zawalony budynek.  Następnie podzielono teren działań na dwa odcinki bojowe.  Kontynuowano działania ratowniczo- gaśnicze po przez sprawienie dwóch drabin przystawnych do dachu budynku, wykonano otwory oddymiające i podano dwa dodatkowe prądy wody przez wykonane otwory.

W kolejnej fazie działań wprowadzono roty  gaśnicze do budynku celem odnalezienia i ewakuacji butli z gazem. Częściowo opaloną butlę schłodzono wodą równocześnie monitorując jej temperaturę przy użyciu kamery termowizyjnej.

Po lokalizacji pożaru i rozpoznaniu stopnia zniszczenia budynku wprowadzono do środka budynku  roty gaśnicze celem dogaszenia pożaru. Po całkowitym ugaszeniu pożaru, pod nadzorem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, przy użyciu stempli drewnianych zabezpieczono uszkodzony budynek. Po zakończeniu działań ratowniczo- gaśniczych miejsce zdarzenia przekazano Policji, która prowadzi dalsze czynności służbowe.

W działaniach ratowniczo- gaśniczych, które trwały 2 godz.55min. udział brało 13 zastępów ratowniczo- gaśniczych.